Podle starosty Hradce nad Moravicí Karla Valuška (NK) jde o součásti areálu bývalého pionýrského tábora. Jde o několik objektů, které patřily Socialistickému svazu mládeže a poté jiné společnosti, která je jako součást celého areálu prodala provozovateli hotelu Belaria.

„Podle dostupných informací je v současné době veden o vlastnictví k předmětným nemovitostem soudní spor, který není doposud pravomocně ukončen,“ uvedl Karel Valušek. Podle něj jak pro město samotné, tak i pro Národní památkový ústav, kterému je svěřena státem správa k pozemkům, je krajně nepříjemné, že tyto zdevastované objekty hyzdí celou lokalitu jinak tak překrásného anglického parku pod zámkem.

„Do doby ukončení soudního sporu však nelze ze strany stavebního úřadu ani ze strany vlastníka pozemku cokoliv konat,“ dodal Valušek.

Objekty bývalých sociálních zařízení koupil i s hotelem Belaria skutečně majitel hotelu Miloslav Pouba.

„Původně jsem uvažoval o nějakém využití, ale pak jsem se tohoto záměru vzdal,“ uvedl. Potvrdil, že v současné době s objekty není možné nic dělat, protože jsou předmětem soudního sporu. „Myslím si, že všichni, včetně mě, by uvítali, kdyby budovy zmizely,“ dodal Miloslav Pouba.