Úspěch, který stanice téměř nepamatuje. Momentálně je prázdná. Potvrdil to naší redakci i vedoucí stanice a technik přípravy staveb Technických služeb Hlučín Martin Svoboda.

„Momentálně tu žádného psa opravdu nemáme. Všechny psy, kterých tu může být maximálně osm, se nám povedlo vrátit většinou původním majitelům,“ uvedl Martin Svoboda. I jeho služebně starší kolegové potvrdili, že takový stav je v záchytné stanici téměř vzácností.

„Kolegové vzpomínají, že tu bývali vždy tři nebo čtyři psi,“ doplnil Martin Svoboda. Tento stav přičítá lepší prezentaci stanice na webových stránkách i na facebooku.

„Zveřejňujeme i videa nalezených psů a komunita lidí je více zvyklá pracovat s těmito prostředky, tak se mezi ně tyto informace lépe dostanou,“ poznamenal vedoucí stanice.

K TÉMATU

V záchytné stanici, která prošla v loňském roce rekonstrukcí a byla přemístěna do areálu TS Hlučín, mají k dispozici osm kotců, z toho dva kotce jsou pro velká plemena, jeden kotec pro střední plemena a čtyři kotce pro malé plemena. Jeden kotec pro malé plemena je vyhřívaný přímotopem. Navíc má stanice jeden karanténní kotec. Psy sem vozí jedině hlídky městské policie, které na ně narazí v katastru města Hlučína.

Ilustrační foto.
Hledají se historické fotografie