Teď všichni vzpomínají, co prožili a viděli u Jaderského moře. „Mezi nezapomenutelné zážitky bude určitě patřit podvečerní návštěva starobylého městečka Trogir a výlet lodí do Splitu. Děti se setkaly s mořským vládcem Neptunem a jeho družinou, chodily na procházky podél mořského pobřeží, kde sbíraly mušle a kamínky,“ popisuje redakci pracovnice školy Pavla Apltauerová.

Dětem se kromě slunění líbilo především koupání a vodní hry v průzračném a slaném Jadranu. „Slanou chuť moře ochutnaly některé naše děti poprvé“ pokračuje ve svém vyprávění Pavla Apltauerová.

Spousta smíchu a radost ze života podle jejích slov provázely výpravu po celou dobu pobytu. Letošní ozdravný pobyt byl již čtvrtým v pořadí. Podařilo se jej uskutečnit díky aktivním pedagogům, kteří jsou ochotní a mají snahu zrealizovat něco neobvyklého a zajímavého pro tyto děti. Velkou roli hrála rovněž podpora a neobyčejná vstřícnost vedení školy.

„Veliké díky si zaslouží majitel jedné havířovské cestovní kanceláře a sponzoři, bez jejichž pomoci bychom se na tento ozdravný pobyt nemohli vydat. Jsme nesmírně rádi, že se tato zahraniční cesta mohla uskutečnit a jsme přesvědčeni, že pro naše děti byla nejenom zábavná, ale i přínosná a poučná,“ uzavírá vděčná učitelka Apltauerová.