„Výběrové řízení na zhotovitele je úspěšně u konce a smlouvy jsou podepsané. Po dohodě se stavební firmou můžeme oficiálně oznámit, že trasu mezi kilometry 64,462 až 67,012 provozního staničení za více než třiatřicet milionů korun čekají dopravní změny,“ sděluje mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Řidiči proto musejí počítat s tím, že první dny doprovodí přípravné činnosti, ale v hlavních fázích oprav mohou podle světelných signálů semaforů očekávat kyvadlový provoz jedním pruhem pro oba směry.

Na místo události byla přivolána i zásahová jednotka. Ilustrační foto.
Senior na Opavsku ohrožoval ženy plynovou zbraní. Na místě byla i zásahovka

Celková plocha oprav vozovek představuje 22 225 m2 a do projektové dokumentace je zahrnuta rovněž i výměna stmelených vrstev autobusových zastávek.

Dělníky čeká například frézování, homogenizace a předrcení materiálu, recyklace hmot, aplikace infiltračního postřiku, pokládka jednotlivých asfaltových vrstev, dláždění, doplnění značení a pročištění příkopů i propustků včetně finálních úprav okolí komunikace. Do výběrového řízení se přihlásilo sedm společností a nejnižší ceníkovou nabídku předložila firma Strabag, která stavbu provede.