Každému úspěšnému žadateli o výměnu kotle navíc slezská metropole přispěje částkou pět tisíc korun.

„Domácnosti, které stále topí v kotlích na tuhá paliva první a druhé emisní třídy, by neměly s výměnou otálet. Od září 2022 bude provoz těchto kotlů zcela zakázán, navíc výhodnější podmínky pro jejich výměnu už patrně nebudou,“ řekl náměstek primátora města Michal Jedlička (KDU-ČSL).

Kromě již zmíněného finančního příspěvku z rozpočtu města mohou zájemci využít i bezúročnou půjčku, kterou jim radnice nabízí. Jakmile občané obdrží peníze od kraje, tuto část půjčky, která odpovídá výši dotace, vrátí městu zpět. Zbytek částky, která je k výměně kotle zapotřebí, pak městu budou splácet po dobu až deseti let.

Horní náměstí ožilo 5. března od 15:30 hodin nefalšovaným masopustním dějem, ve kterém nechyběl ani tradiční průvod masopustních maškar.
OBRAZEM: Co nabídl uplynulý týden na Opavsku?

„Důležitou podmínkou, abychom mohli požádat o dotaci ze Státního fondu životního prostředí, je dopředu zjistit zájem obyvatel o tyto půjčky, a to prostřednictvím webového formuláře. Ten bude na internetových stránkách města umístěn od 1. dubna do 31. srpna,“ vysvětlila vedoucí odboru životního prostředí Marie Vavrečková.

Pro žadatele o tuto půjčku pak město připravilo i speciální seminář, který se uskuteční v pondělí 15. dubna od 16 hodin na Hlásce.

Odstraňování následků škod silného větru v Ostravě, březen 2019.
Kalamita kvůli větru. V kraji je bez proudu tisíce míst
Ilustrační foto
Zájem o participativní rozpočet je letos rekordní