„Hned v dubnu tohoto roku jsme během první vlny pandemie bleskově reagovali na uzavřené školy naším online programem a mile nás překvapilo, jaký byl o náš koncept zájem. Spousta škol si program umístila na svůj web, dokonce se naše cvičení dostalo i za hranice Česka, konkrétně na sportovní gymnázium do Polska," přibližuje okolnosti jeho vzniku předseda klubu Petr Hubálek.

Na základě úspěšnosti jsme se proto rozhodli znovu zveřejnit bezplatnou čtrnáctidenní zkušební verzi programu s názvem Krokfit, který byl vytvořen profesionálními trenéry. Učitelé tělesné výchovy, ale nejen oni, tak mohou i v době uzavření škol získat nástroj k tomu, aby mohli efektivně rozhýbat své žáky či studenty,“ vysvětluje Petr Hubálek.

| Video: Youtube

Délka jedné lekce je maximálně dvacet minut a do cvičení se může zapojit celá rodina. Videa jsou k dispozici na Facebooku Fénix-Opava nebo na Youtube kanálu klubu.

Ještě před propuknutím pandemie ale opavský Fénix spustil projekt, který mládež motivuje a inspiruje ke zdravému životnímu stylu. Přesněji řečeno jde o veřejné tréninky street workoutu, přednášky na školách nebo exhibice na různých akcích.

„Mnozí z těch, kteří se k projektu přidali, zde získali nové přátele a něco, čemu se mohou věnovat. Našli se také ti, kterým projekt změnil jejich způsob života,“ dodává.