V prostorách bývalé Geometry v Beethovenově ulici vzniká Brainfitness, který umožní matematice být hravou formou přítelkyní žáků i studentů.

Nápad vznikl při setkání dvou matematiků - ředitele Mendelova gymnázia Petra Pavlíčka s pracovníkem Matematického ústavu Slezské univerzity Davidem Slosarczykem. Velkou podporu našli u majitele objektu, opavského podnikatele Daniela Bahenského, který nabídl pro uvedení záměru do praxe organizátorům své prostory zdarma.

Ilustrační foto
Kylešovice: zvelebení sídliště má trvat čtyři roky

Brainfitness bude studentům středních a vysokých škol i žákům základních škol sloužit k procvičování mozků a logického myšlení pomocí dřevěných a provázkových hlavolamů, šifer a logických i strategických deskových her.

Práce na zpřístupnění Brainfitnessu jsou v plném proudu.Zdroj: David SlosarczykZábavnou část náplně doplní matematicky zaměřené přednášky pro studenty i zájemce z řad širší veřejnosti a kromě uvedených aktivit je v plánu též Matematická pohotovost.

„V určených „ordinačních“ hodinách bude v Braintfitnessu přítomný pedagog Matematického ústavu, který bude s momentálně bezradnými studenty probírat jejich zapeklité případy a radit jim, jak na ně,“ přibližuje David Slosarczyk aktivitu, která bude studentům určitě hodně prospěšná.

V současné době jsou prostory upravovány tak, aby v srpnu umožnily zahájení zkušebního provozu. S vybavením nejrůznějšími hlavolamy a dalšími pomůckami pomůže Mendelovo gymnázium a personální část převezme Matematický ústav.

Tomáš Raab se roky snaží o záchranu rodinného dědictví. Jeho úsilí padá na úrodnou půdu.
V Prostřenu musel vyhánět kozu z kuchyně