Absolutním vítězem hudební soutěže kontrabasů se stal Jiří Schenk ze třídy Oldřicha Jíry, druhé místo v oboru housle si odvezla Veronika Mičková ze třídy Marcely Foltisové a čestná uznání dostaly Kataryna Krupa i Alena Šreková.

V národní skladatelské soutěži bodoval Kryštof Kovařík ze třídy Zoji Witasskové a získal bronzové pásmo. Zlatým pásmem na celomoravské přehlídce ve hře na keyboard s názvem Konfrontace se může pyšnit Kateřina Woitková ze třídy Kamily Sobotkové.

Do první desítky se v pěvecké soutěži s názvem Zpěváček 2008 probojoval Lukáš Polák ze třídy Zuzany Machurové. V literárně dramatickém oboru byl nejtalentovanějším žákem Karel Vaněk ze třídy Daniely Pivovarčí, který zvítězil v celostátní recitační soutěži Dětská scéna 2008.

Pozadu nezůstávaly ani mažoretky. Z celé řady úspěšných vystoupení je možné připomenout celostátní soutěž Ledečský pohár. Opavský studentský orchestr pod vedením Nadi Hanouskové už posedmé zvítězil v celostátní rozhlasové soutěži Concerto Bohemia.

„Radost nám udělalo také přijetí žáků hudebních oborů na umělecké školy. Na Janáčkovu konzervatoř Ostrava míří Andrea Hurníková, Marie Jakubíková a Hynek Toman. Iva Kalusová bude studovat na brněnské konzervatoři a Anna Najsrová byla přijata na opavskou Církevní konzervatoř,“ konstatuje ředitel školy Vlastimil Šemora.

Úspěšný školní rok měl hlavně pedagog Oldřich Jíra. Dva jeho žáci byli přijati na konzervatoř, připravil absolutního vítěze celostátní hudební soutěže a další žákyně se v této prestižní soutěži také umístila.

V letošním školním roce se žáci zúčastnili více než dvou set vystoupení, pěvecký sbor Jeřabinka oslavil pětadvacetiny a na kulturním festivalu Další břehy zazpívali jeho členové písně v japonštině. Žáci hudebně dramatického oboru vystoupili s představením v Loutkovém divadle a děti z tanečního oboru zase v pořadu, který se konal ve Slezském divadle.

Žáci opavské ZUŠ udržovali i bohaté zahraničení kontakty. Jeřabinka vystupovala v Německu, pozounový kvartet v Polsku a mažoretky v Polsku i v německém Legolandu. Hostem Jeřabinky byl mužský pěvecký sbor Tamar Valley z Anglie, který zazpíval opavským posluchačům.