Děti z Mateřské školy Havlíčkovy a Mateřské školy Chlebičov dorazily hned ráno autobusem a vypravily se strastiplnou cestou k zámku. V džungli, kterou představovala oranžerie ve sklenících zahradnického učiliště, měly děti najít schovaná zvířátka, pak musely vybarvit obrázek, aby potěšily zámeckou Bílou paní a u dalšího stanoviště poslepu rozlišovaly různé geometrické tvary.

Součástí cesty byly také soutěže: nejrychlejší slalom s trakařem nebo o nejrychlejší dětský trakař, kdy soutěžily vždy dvě děti. Jako atrakce zde byl také oslík (na svezení) a morčátka. Děti si vyzkoušely i hasičské povolání, povozily se na „parkové dráze“ ve vozíku a vyzkoušely si hod do výšky.

Když splnily všechny úkoly a dostaly se až k bráně zámku, mohli se ti odvážní zajít podívat na ochoz věže, kde sídlí Bílá paní. Zde si mohly zazvonit na zvon, umístěný právě v nejvyšší části věže. A všude děti provázely pohádkové postavičky.

Celé zábavné dopoledne pro ně připravily paní mistrové, mistři a děti ze zahradnického a zednického učiliště ve Velkých Heralticích.

„Chtěla bych moc poděkovat za realizaci této krásné akce, které už se účastníme druhým rokem, a jsme rádi, že ji pro nás studenti ve Velkých Heralticích uspořádali. Dětem se celá akce moc líbí a dostaly i spoustu odměn,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Havlíčkova Ludmila Knoppová.

Jana Schreierová