Půjde o diskusní setkání Sdružení obcí Hlučínska (SOH). Přítomni budou nejen starostové obcí a měst na Hlučínsku, ale také významné osobnosti z Hlučínska i Opavska, ředitelé některých institucí i čelní představitelé dalších obcí z opavského okresu.

Nejdříve se hosté seznámí se samotným SOH, dozvědí se informace o něm, také jeho vize a cíle. Řeč bude dále o kulturně – společenských akcích, jako jsou Bál Hlučínska, podpora Dne učitelů, Festival kultury Hlučínska nebo Setkání chrámových sborů a schol.

Diskuse se dotkne i připravovaných oslav k výročí 100 let od připojení Hlučínska k Československu a zrodu Hlučínska, stranou nezůstane ani spolupráce SOH s partnery, podnikateli, muzei, divadly, s polskými gminami, hovořit se bude o obnovení spolupráce s vysokými školami.

Nakonec se bude diskutovat i o tom, co SOH nejvíce trápí, tedy zejména oblast ovzduší a dopravy, konkrétně řešení obchvatů měst a obcí ležících na frekventované silnici I/56.

„Bude to premiérové setkání, protože půjde o první akci svého druhu na Opavsku pořádanou Deníkem. Věřím, že bude mít pozitivní ohlasy,“ přiblížil šéfredaktor Opavského a hlučínského deníku Roman Brhel.

Reportáž ze setkání bude součástí čtvrtečního vydání Deníku, na internetových stránkách www.opavsky.denik.cz bude probíhat i online přenos ze středeční akce.

.

.

.

.