„Zákazníků máme tolik, že je nestačíme běžně uspokojovat a musíme brát objednávky. Pokud je potřeba, nastavíme i víkendy,“ říká vedoucí opavského Barum Pneu servisu Milan Černý.

Na nedostatek zájmu si nemůže stěžovat ani pneuservis Prejda, jehož kapacitní možnosti jsou teď úplně vytížené. „Klienty se snažíme odbavovat ve všední dny i během sobot průběžně tak, aby jim nevznikaly zbytečně dlouhé čekací doby,“ ujišťuje zaměstnanec servisu David Bejdák.

Jiná situace nepanuje ani v dalších opavských servisech. Méně práce nemají ani pracovníci těch mimoopavských. Do hlučínského Pneuservisu Hřivnacký se zákazníci musejí objednávat, protože jinak by zaměstnanci nával zájmu nezvládali. „Každý den máme všichni plné ruce práce a podle potřeby nastupujeme i během víkendů,“ konstatuje majitel servisu Antonín Hřivňacký.

Kravařský Pneuservis Ivo Pafguča zatím nával práce stíhá na počkání a službě zákazníkům přidává také soboty. Podobná situace panuje i v dolnobenešovském Pneuservisu Němec. Majitel kobeřického pneuservisu Alois Schuppik předpokládá, že současný velký zájem o přezutí vozů je už maximální a v podstatě stabilizovaný.

Na málo práce si naříkat nemůže ani vítkovský pneuservis. „Požadavků ze strany řidičů je v těchto dnech víc než dost. Některý klient má štěstí, že přijede ve vhodnou chvíli a vezmeme ho hned, ale zákazníky bereme hlavně na objednávky. Zájem v této podobě podle mě potrvá ještě asi týden, protože „přezouvací“ sezona vrcholí,“ míní majitel servisu Zdeněk Snášel.

Pneuservis Agrotrans v Oticích, zavedený na nákladní vozy a zemědělskou techniku, má zatím volnější tempo. „V sezonách míváme hodně rušno a letošní se zatím ještě plně nerozběhla. Proto můžeme ve všední dny uspokojit každého zákazníka hned a po předchozí domluvě jsme ochotni přezout vozy i během víkendů,“ tvrdí členka vedení firmy Karla Poštulková.