Prostor před hlavním vstupem do komárovského podniku pro výrobu léčiv Teva se ve čtvrtek s úderem druhé hodiny odpolední stal dějištěm shromáždění několika desítek zaměstnanců. Jeho iniciátorem byla Nezávislá odborová organizace Teva Czech Industries (NOTCI), která chtěla poukázat na aktuální situaci v Izraeli, kde má společnost své kořeny.

Podle jednatelky NOTCI a koordinátorky shromáždění Petry Višnické tamní zaměstnanci vstoupili do stávky kvůli plánovanému propouštění, neuhrazeným bonusům a faktu, že některým vrcholným manažerům společnosti mají být vyplaceny takzvané zlaté padáky v řádech milionů dolarů. Může mít současný vývoj v Izraeli dopad na opavskou pobočku Tevy?

„Domníváme se, že se situace v Izraeli Opavy nějakým způsobem dotkne. Nemáme ale žádné oficiální informace. Nikdo o tom s námi moc nemluví. Celkově chybí v této záležitosti komunikace mezi odboráři a managementem Tevy,“ komentovala Petra Višnická, která ve firmě působí jako výzkumný a vývojový pracovník.

Kromě podpory izraelských kolegů byly dalším významným bodem pro uspořádání shromáždění nevyplacené bonusy za letošní rok.

„Na nespravedlivé a neetické odměňování jsme upozorňovali už letos na jaře. Tehdy se to ale týkalo snížených bonusů za rok 2016 na jedné ze dvou divizí, které v podniku máme. Teď jsme se dozvěděli, že z důvodu špatné ekonomické situace nebudou bonusy za rok 2017 vyplaceny vůbec. Celý rok jsme přitom usilovně pracovali na splnění cílů, které management vyhlásil, abychom bonusy dostali. Svou práci jsme odvedli, ale bonusy nedostaneme. Na druhé straně ze zahraničních médií víme o tom, že se budou vyplácet zlaté padáky vrcholným manažerům v korporaci. Dokonce má jít o lidí zodpovědné za současnou krizi společnosti.“ narážela Petra Višnická na skutečnost, že podobné shromáždění se před Tevou uskutečnilo zhruba před devíti měsíci.

S tím dalším, které proběhlo ve čtvrtek, je spokojena: „Bylo nás sice málo, ale věděli jsme, že jsou vánoční svátky a řada lidí už tady není, hodně lidé se taky bojí a zároveň vím, že někteří manažeři přímo doporučili svým podřízeným, aby se této akce nezúčastnili.“

Všichni zaměstnanci jsou na jedné lodi

Samotná společnost problém v komunikaci s odbory nevidí. „Před několika dny skončilo kolektivní vyjednávání, které vyústilo v podpis kolektivní smlouvy pro rok 2018. Vedení Teva Czech Industries TCI) se více než půl roku scházelo se zástupci obou odborových organizací, které v opavském výrobním závodě působí. Společně jsme probrali mnoho sporných bodů, nakonec se nám u všech podařilo najít rozumný kompromis. Výsledkem je mimo jiné patnáctiprocentní plánovaný nárůst základních mezd. To lze jen těžko označit za chybějící komunikaci,“ uvedl PR konzultant Petr Kotek z agentury Spindoctors, která Tevu mediálně zastupuje. Vyjádřil se také k bonusům. Podle něj jsou všichni zaměstnanci na jedné lodi.

„Mateřská společnost oznámila, že roční bonus za rok 2017 nebude vyplacen kvůli skutečnosti, že globální finanční výsledky společnosti jsou výrazně nižší než původní předpoklady. Toto rozhodnutí má dopad na všechny regiony, kde společnost působí, včetně České republiky. Netýká se jen řadových pracovníků, ale všech zaměstnanců včetně managementu. Pokud tato opatření pomohou stabilizovat situaci ve společnosti a zajistit nám všem i nadále společnou budoucnost, pak je toto jen malá daň, kterou musíme přinést i my,“ pokračoval Petr Kotek a vyjadřuje se také ke zlatým padákům: „O detailních podmínkách manažerských smluv v rámci skupiny nemáme informace a můžeme s úspěchem pochybovat, zda je mají k dispozici zástupci vedení odborů NOTCI.“

Druhá odborářská organizace neprotestovala

Propouštění opavskému podniku hrozit nemá. Naopak dle Petra Kotka platí plány na rozvoj, zvyšování objemu výroby i zaměstnanosti. „Zaměstnanci mají garantovaný i růst mezd, který jim zaručuje nedávno podepsaná kolektivní smlouva pro rok 2018. Podle vedení odborového svazu ECHO patří k nejlepším kolektivním smlouvám v rámci chemického průmyslu České republiky. Jakýkoli dopad globálního restrukturalizačního plánu nám není znám,“ mínil dále PR konzultant Spindoctors a ještě dodal: „TCI stále přijímá nové pracovníky, především operátory do výroby. V platnosti zůstává záměr zvýšit mimo jiné současnou roční produkcí osmi miliard tablet pevných lékových forem až na deset miliard.“

Ke čtvrtečnímu shromáždění se nepřipojili odboráři OOG, což je Odborová organizace Galena, druhý odborářský celek komárovské společnosti. „Nezúčastnili jsme se toho, protože nesouhlasíme s formou protestu. Z nevyplacených bonusů sice radost nemáme, ale nemyslíme si, že takové shromáždění může něco vyřešit. Naopak dáváme přednost jednání s vedením u kulatého stolu, kde je možnost v klidu se dobrat k nějakému řešení,“ mínila předsedkyně OOG Zuzana Luksová, která nemá informace o tom, jestli situace v Izraeli může mít dopad na komárovskou pobočku: „Víme, že od 2. ledna nastupuje 25 nových zaměstnanců. To podle mě vylučuje, že by se u nás mělo propouštět.“