Zámek Hradec nad Moravicí má za sebou rekordní návštěvnost v podobě přes třicet tisíc zájemců o prohlídku. Skupina střídala skupinu a všichni průvodci si tak v podstatě sáhli na dno svých možností.

„Během léta jsme mívali plno a k potěšujícímu výsledku určitě pomohly i doprovodné programy. Perfektní návštěvnost měly divadelní inscenace na nádvoří červeného zámku i dobře zvolený program festivalu HRADY. CZ, spokojeně konstatuje kastelán Radomír Přibyla. Hradecký zámek bude veřejnosti přístupný do konce října s tím, že pro jeho prohlídky budou přidané ještě čtvrtky a pátky.

Modernizace semaforů a výměna vodovodu a plynovodu na křižovatce u „Bezručáku“. Opava, 25. července 2021.
Bez semaforů jsou řidiči v Opavě bezradní. Do křižovatky se derou hlava nehlava

Stejně dobrý pocit letos panuje i na zámku v Raduni. Od června, kdy byly prohlídky zahájeny, byl zájem návštěvníků vyšší než vloni. Přispěly k tomu i dvě vydařené doprovodné akce – Hradozámecká noc i Dožínková slavnost.

Raduňský zámek znovu ovládnou halloweenské příšery.Raduňský zámek znovu ovládnou halloweenské příšery.Zdroj: Deník

„Přesná návštěvnická čísla zatím nemáme, protože zajíci se počítají až po honu. Velký zájem panoval letos i o naši zámeckou oranžerii, a to s programy i bez nich. Podařilo se nám dokončit podle projektu též úpravu rybníka,“ neskrývá kastelánka Markéta Kouřilová radost z úspěšné sezóny.

V září bude zámek otevřený od úterý do neděle a návštěvníky určitě přiláká i Zámecké vinobraní, plánované na sobotu 25. září. V říjnu bude zámek pro veřejnost otevřený už jen během víkendů a svátků a 6. listopadu se bude znovu konat proslulý Zámecký halloween čili Noc duchů a strašidel. Pokud nedojde k nepředvídaným okolnostem, vrátí se v prosinci do interiéru oblíbené Vánoce na zámku.