Letošní sezonu zahájí hradecký zámek 25. března Velikonocemi na zámku a současně nabízí až do 3. července výstavu z tvorby Jaroslava Böhma.

Na Zuzanu Navarovou si přítomní vzpomenou na koncertě 1. května a Pěnkavův dvůr děti poznají 6. června. Od 8. do 19. června si přijdou na své milovníci klasické hudby na mezinárodním hudebním festivalu Beethovenův Hradec. Hradecký slunovrat začíná 24. června a šermíři navštíví Bílou věž 30. července.

Hradozámecká noc se uskuteční 27. srpna a hlavní sezonní akce uzavře 27. srpna rockový festival Moravskehrady.cz.

Raduňský zámek pozve zájemce na své Velikonoce rovněž 25. března a na 17. dubna plánuje program Mezinárodního dne památek a sídel. Výstava obrazů Zdeňka Beneše začíná 7. května a spolu s vernisáží se uskuteční křest knih Příběh raduňského zámku a Zámek Raduň náhled do interiérů a sbírek.

Vernisáž výstavy obrazů a kreseb Ivy Mrázkové bude 9. července a komentované prohlídky Z dějin raduňských zahrad se uskuteční 30. července. Operní pěvci Katarína a Alexandr Vovkovi zazpívají písně a operní dueta 10. září a výsledky archeologického a stavebně-historického průzkumu se zájemci dozvědí 1. října během komentované prohlídky jižního suterénu.

Noc duchů a strašidel aneb Zámecký halloween se strašidelnými maskami vypukne 28. října a 5. listopadu, Zámecké Vánoce jsou připravené od 3. prosince a program letošní prohlídkové sezony ukončí 17. prosince Andělské nadělování.