Lidem tak nezbývá, než tašky válet po zemi, desítky minut stát, nebo si sednout na špinavý betonový základ plotu. Tato situace by se měla snad již brzy změnit.

Alespoň tedy na zastávce, která patří městu. Jak totiž uvedla asistentka primátora Jana Popková, město má vypracovaný dokument, v němž se mimo jiné do budoucna počítá s osazením laviček a zřízením nového přístřešku na zastávce MHD Nemocnice ve směru z centra.

„V současné době jsou realizovány tři nové přístřešky na zastávkách Nemocnice ve směru do centra, Praskova ve směru Kylešovice a Vaníčkova na ulici Bílovecká ve směru do centra. Opravy přístřešků a zastávek budou prováděny postupně, prioritu budou mít zastávky ve špatném technickém stavu a s vysokým počtem nastupujících osob,“ informovala Popková.

Podle ředitele Městského dopravního podniku Opava Hynka Woitka je vybavení a údržba zastávek MHD plně v kompetenci vlastníka, tedy města. „Na základě návrhů, které dávala i naše akciová společnost, vznikl na magistrátu pasport zastávek MHD i s návrhem jejich úprav. Zde je zahrnuta i obousměrná zastávka a v plánu je jak výstavba přístřešku, tak dodání laviček,“ uvedl Hynek Woitek.

Jak redakci řekla vedoucí kanceláře ředitele Slezské nemocnice Renata Mrkvová, v nemocnici nemají informace, zda opavský magistrát nebo TQM oslovil jejich zřizovatele a majitele areálu Slezské nemocnice ve věci zastřešení zastávek u nemocnice.

„Slezská nemocnice uvítá výstavbu přístřešku, který jistě přinese zlepšení komfortu i pro návštěvníky a klienty našeho zdravotnického zařízení. Otázka výstavby přístřešku musí být výsledkem jednání města, které je majitelem komunikace a chodníků, sousedního vlastníka pozemku Kongregace milosrdných sester a krajského úřadu,“ uvedla.

Vyjádření TQM se nepodařilo přes opětovné urgence získat.

(mn, ver)