„Samozřejmě, že mi to vadí. Tašky si musím pokládat tady k tomu plotu,“ zmínila osmapadesátiletá Opavanka Jana Konvičná a ukázala směrem k betonovému výběžku u plotu. „Kolikrát jezdím autobusem i v noci a je tu hrozná zima. Kdyby tu byl přístřešek s lavičkami, bylo by to jenom dobře,“ podotkla Jana Konvičná. Vše okomentoval rovněž dvaapadesátiletý technik Zdeněk Breitner. „Když prší a je škaredý čas, není se kam schovat. Hodně mi to vadí, a to i přesto, že nejezdím pravidelně,“ poznamenal.

Zastřešené místo k čekání chybí také jednačtyřicetiletému státnímu zaměstnanci Rostislavu Mičkalovi, který z této zastávky pravidelně cestuje na trase Opava - Litultovice. „Přístřešek tu opravdu chybí. Když prší, je to dost nepříjemné,“ řekl Rostislav Mičkal. Jestli se Opavané vytouženého autobusového přístřešku skutečně dočkají, prozatím nikdo neví.

„Město se myšlenkou na přístřešek už zabývalo, ale zatím nenaplánovalo jeho výstavbu. Důvodem je to, že městu nepatří pozemek, na kterém by přístřešek musel být postaven. Pokud by se městu podařilo na odkoupení či využití pozemku domluvit, mohla by být výstavba do městských investic zařazena,“ uvedl tiskový mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler. Jak ale uvedl technicko-provozní náměstek Slezské nemocnice Jaroslav Kořínek, ohledně této záležitosti nemocnici nikdo nekontaktoval.

„Všechno jde řešit. Nešťastný je v tomto případě plot, za kterým vedou kabely. Ze zahrady bychom museli vyvézt podpůrnou konstrukci, na níž by se umístila stříška. Nejednalo by se tedy o klasickou zastávku. Muselo by se to udělat tak, aby chodník zůstal v plné šíři průchozí,“ komentoval vše Jaroslav Kořínek.