„Chtěla bych se zeptat, kdo projektoval zastávky městské hromadné dopravy v Opavě, jako je například ta na Praskově ulici nebo u hypermarketu Tesco. Byla jsem totiž svědkem úrazu malého chlapce, chtěl se opřít o stěnu, a protože je daleko od sedačky, upadl a zranil se. Myslím si, že projektant v tomto případě na děti vůbec nemyslel. Druhá část dotazu se týká reklam, které jsou na těchto zastávkách umísťovány. Myslím si, že není nejšťastnější řešení dávat reklamy na tu stranu, která je ve směru přijíždějících trolejbusů a autobusů. Když prší, tak cestující vůz nevidí a může se stát, že jim ujede.

Na dotaz odpovídá obchodní zástupkyně firmy euroAWK pro severní Moravu a Slezsko Helena Viščorová: „Majitelem prosklených čekáren MHD s reklamní vitrínou je firma euro AWK, s. r. o., která je ve městě staví na základě smlouvy s městem Opavou. Čekárny dodává firma Grimika, s. r. o. z Hradce Králové. Jedná se o typizované stavby, které jsou chráněny průmyslovým vzorem se všemi rozměry konstrukcí. Čekáren tohoto typu má firma euro AWK, s. r. o. v celé republice asi osm set kusů, dosud podobný případ nebyl zaznamenán. Čekárna je osazena od označníku dva metry proti směru jízdy. Tato vzdálenost odpovídá průchozí šířce.

Vzhledem k tomu, že autobus zastaví u označníku a tedy přímo před čekárnou, není možné jej přehlédnout.“ Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak primátorovi Opavy a vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Mařádkova 17, Opava, nebo na emailovou adresu: milan.freiberg@denik.cz.