„Půl roku jsem jako primátor také velitel městské policie. Pověření strážníka povinnostmi spojené s vedením je tedy v mé kompetenci. Musím konstatovat, že s prací Pavla Šuranského nejsem spokojen," pronesl Radim Křupala.

Konkrétní důvody ale nepojmenoval.

„Jde o organizační schopnosti, ale například také o plnění úkolů, které mu byly svěřeny. Nedaří se mi s panem Šuranským docílit nějakého pokroku.Nezaznívaly ani základní argumenty, pouze lavírování. Jediným pozitivem je odstartování rekonstrukce pracoviště s kamerovým systémem," oznámil primátor.

Přesnější být před zastupiteli nechtěl, podle jeho slov z taktických důvodů. To vadilo některým opozičním zastupitelům, kteří o zvažovaném odvolání dopředu nevěděli, nebo neznali důvody k návrhu.

„Tento krok mi připadá natolik závažný, že potřebuje dostatečné zdůvodnění," reagovala na slova primátora Pavla Brady (Zelená pro Opavu). Radim Křupala kontroval tím, že důvody byly řečeny zastupitelům jednotlivě nebo v klubech mimo veřejné projednávání.

„Já o tom nevím, se mnou jste nejednal," ozvala se Olga Pavlíčková ze stejného klubu. Primátor dle svých slov nestihl oslovit všechny politické subjekty z časových důvodů, a proto hledal podporu především u koaličních partnerů.

„Podle mých informací se jedná o nátlakovou akci policejních odborů, zbytek policie za ředitelem stojí," prohlásil zastupitel René Holuša (Starostové). Slovo si vzal také odvolaný Pavel Šuranský, ani on ale důvody neobjasnil.

„Měl jsem deset měsíců na to, abych se popral s výzvami, které s vedením městské policie souvisí. Jestli jsem udělal chyby a byly fatální, to nechám na vás. Důvody otevírat nemůžu, pořád jsem loajální zaměstnanec města," řekl Pavel Šuranský a podotkl, že nezná město, kde by se během pěti let tolikrát vystřídal ředitel městské policie.

„Co se týče mého dosavadního nástupce, Zdeňka Zabloudila, znám jej docela dobře a vím, že nemá ambice vést policii dlouhodobě. Bez jeho podpory, která představuje paměť policie, se nový ředitel neobejde. Že jej někdo nemá rád, asi hraje také roli," uzavřel Pavel Šuranský.