Tyto body a mnoho dalších bude mít na svém programu řádné zasedání opavské zastupitelstvo v pondělí 10. listopadu. Zastupitelé by měli přijmout nového člena zastupitelstva místo zesnulého Petra Škarohlída.

Jako bezpartijní náhradník na kandidátce KSČM by to měl být Vladimír Javorský.

Zastupitelé by dále měli rozhodnout o přijetí úvěru ve výši 270 milionů od Československé obchodní banky, a. s., určeného na financování nákupu obchodního centra Slezanka.

Hlasovat také budou o názvech nových ulic v Kylešovicích a vyjádřit by se měli k prodeji části parkoviště na náměstí Republiky u hotelu Koruna. Zatímco kulturní granty a rozpočet na příští rok by mělo mít na svém programu prosincové zastupitelstvo, na tomto zasedání se zastupitelé vyjádří k dotacím na poskytování sociálních a souvisejících služeb.

Opavští zastupitelé budou také rozhodovat o obecně závazné vyhlášce o komunálních odpadech, o ní bude také jednat dnešní rada města. Zastupitelé rozhodnou také o revokaci usnesení týkajícího se prodeje domu na ulici Mezi Trhy č. 2. Původní vítěz výběrového řízení na prodej této nemovitosti totiž od své nabídky odstoupil a v nově vypsaném řízení se nepřihlásil žádný zájemce.

Zastupitelé dostanou tedy na stůl návrh na prodej tohoto domu formou veřejné dražby.

Zasedání zastupitelstva se tentokrát uskuteční v pondělí 10. listopadu od 14 hodin ve Sněmovním sále minoritského kláštera.