Aby však oba kluby mohly udělené dotace čerpat, bylo nutné finančně se na rekonstrukcích podílet, což bez pomoci města Hlučín nebylo v jejich silách. Bylo tedy nutné rozhodnout, zda město oběma klubům pomůže ze svého rozpočtu.

„Zastupitelstvo jsme museli svolávat na poslední chvíli, protože o přidělení dotací se rozhodlo před pár dny a definitivní stanovisko obou klubů ministerstvo očekává ještě v tomto týdnu. Musím poděkovat všem zastupitelům, že se i v době letních dovolených sešli v dostatečném počtu. Byla by škoda přijít o několik milionů korun pro naše sportovce," řekl starosta Pavel Paschek.

Umělá tráva na stadionu FC Hlučín stojí necelých třináct milionů korun. Částka měla být původně vyšší a měla v sobě obsahovat také nové osvětlení, ale to nakonec v tomto roce nebude.

PRÁCE ZAČNOU V ZÁŘÍ

Z ministerstva dostane klub dotaci ve výši 10,8 milionů a v minulosti už měl od města přislíbeno 1,6 milionu korun. Bylo však potřeba spoluúčast města navýšit ještě o 769 tisíc, což nakonec zastupitelé odsouhlasili.

FK Darkovičky dostaly na opravu trávy 200 tisíc korun, teď zastupitelé přidali dalších 167 tisíc korun. Z ministerstva poputuje do Darkoviček 1,1 milionu korun.

„Práce na opravě trávníku by měly začít v září, hotovy budou v říjnu," řekl Jiří Tkačík z FK Darkovičky. V Hlučíně mají z obou dotací radost také proto, že o peníze od Ministerstva školství a tělovýchovy žádala více jak tisícovka žadatelů, úspěšných však bylo pouze osmdesát z nich.