Od vítězství ho dělilo osmatřicet kousků. Vítěz totiž za šedesát minut spolykal 168 knedlíků. Co na tom, že byly malé, i tak prý daly borcům zabrat. To přiznává i dvaačtyřicetiletý Zbyněk: „Ke konci na mě přišla krize, ale nevzdal jsem to."

Na Vizovické trnkobraní se vydal poprvé. Přímo na místě se zaregistroval spolu s deseti dalšími soutěžícími, z nichž jedna byla dívka. Na první talíř naložili organizátoři všem stejně po třiceti knedlících. „Další talíř si už určil každý sám. Knedlíky byly polité máslem, kdo chtěl, ten si je mohl posypat cukrem. Uvnitř byla pecka, kterou musíte samozřejmě vyplivnout. Kamarádi mi říkali, že se nemám zdržovat a mám polykat i pecky, ale umíte si představit, co by to se mnou pak udělalo?" směje se Opavan.

Pravidla mimo jiné říkají, že knedlíky se nesmí zapíjet. Zbyněk si tento zákaz vynahradil po soutěži, kdy svých 130 knedlíků zapil pivem. Špatně mu prý na rozdíl od některých jiných soutěžících nebylo. „Během soutěže nás i obecenstvo bavil Zdeněk Izer. Poslouchat ty jeho vtípky, jíst a přitom zadržovat smích, to bylo za trest," pokračuje Zbyněk.

Domů si za odměnu přivezl karton piv, švestkovici, suvenýry a fotografie, na nichž pózuje třeba právě s Izerem. Tento dvaačtyřicetiletý zaměstnanec pily v Brance u Opavy bydlí na Bartoníčkově ulici v Opavě a mezi svými přáteli a sousedy je znám i jako nadšený sportovec. Jsou dny, kdy si jen tak na kole vyšlápne třeba na Praděd a zpět.