V tyto dva dny totiž dojde k uzávěrce tří přejezdů, a sice v Dolním Benešově, Dolním Benešově Zábřehu a v Kravařích-Koutech.

Dnes, v úterý 7. listopadu bude od 8 do 15 hodin pro motoristy zcela neprůjezdný přejezd v Dolním Benešově v Bolatické ulici ve směru na Bolatice. Zítra, ve středu 8. listopadu se pak uzávěra týká ve stejném čase přejezdu v Kravařích-Koutech, rovněž v Bolatické ulici a přejezdu v Dolním Benešově-Zábřehu v Nádražní ulici.

„Bude zde probíhat takzvané konečné podbití přibližně devadesátimetrového úseku kolejí u každého přejezdu,“ vysvětlila mluvčí Správy železniční dopravy cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

Řidiči, mířící z těchto dvou měst do Bolatic, tak budou muset použít objízdnou trasu. Ta povede přes Štěpánkovice a Kobeřice, a to i v opačném směru. Autobusů osobní linkové dopravy se uzávěra netýká. V rámci modernizace železnice proběhla kompletní rekonstrukce všech tří zmíněných přejezdů.

„Konkrétně se jednalo o přejezdové konstrukce, realizovalo se i nové zabezpečovací zařízení se závorami. Celkové náklady na tyto tři přejezdy činí přibližně šestatřicet milionů korun,“ doplnila Kateřina Šubová.