Advent na zemědělské škole pořádá prvním rokem Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola v Opavě. Akce proběhne v pátek 28. listopadu od devíti do osmnácti hodin a v sobotu od devíti do šestnácti hodin v areálu Masarykovy střední školy zemědělské v Opavě.

Zájemci si mohou vyrobit svíčky, zdobit perníky, vyrábět věnce a svícny, zdobit baňky, malovat na sklo. Můžete se zúčastnit ukázek moderní zemědělské techniky, pokusů v laboratořích, ukázek stylů zdobení vánočních stromků, ukázek betlémů a ubrouskové techniky.

„Dovezeme koně s kočárem, lidé se budou moci projet. Budou zde lidé, kteří to neumí, ale také naši žáci,“ přiblížil událost ředitel školy Arnošt Klein. Zájemci dále mohou vyzkoušet horolezeckou stěnu, střelbu ze vzduchovek a ping–pong.

Dále mohou hosté vidět zvířata z místního drobnochovu, například kozy, koně, ovce, husy, králíky a drobný zvěřinec. K vidění bude rovněž živý betlém. Na programu bude živá hudba, vystoupí cimbálovka, kapela Falešní hráči, duo Bledule, vystoupení ZŠ Otice.

Občerstvení je zajištěno a soutěživí jedinci mohou také vyhrát ceny na kole štěstí. Zváni jsou děti, studenti, mateřské a základní školy, babičky, dědečkové a další. Na hojnou účast se těší žáci, studenti a zaměstnanci Masarykovy střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy v Opavě.