Jednou z navržených kandidátek je náměstkyně pro ošetřovatelskou péči opavské Slezské nemocnice Lenka Hanková. Veřejnost může její kandidaturu podpořit internetovým hlasováním do 24. února na internetových stránkách www.zenaregionu.cz.

Za Ženu regionu může být vyhlášená pouze v případě, že získá nejvyšší počet platných hlasů. To by mělo být úkolem hlavně pro Opavany, kteří svým kliknutím přispějí ke zviditelnění představitelky opavského zdravotnictví.

Kdo je Lenka HankováLenka Hanková má pro Ženu regionu všechny předpoklady. Ve zdravotnictví pracuje už sedmatřicet let a začínala jako zdravotní sestra. Absolvovala odborné studium na vysoké škole a pedagogicky působí na opavské Střední zdravotnické škole, na Slezské univerzitě i v akreditovaných kurzech.

Z její iniciativy vzniklo v opavské nemocnici unikátní Muzeum ošetřovatelství. Je náměstkyní pro ošetřovatelskou péči a ombudsmankou ve Slezské nemocnici.Má za sebou bohatou publikační činnost, organizuje kongresy a konference s celorepublikovou úrovní a účastní se na projektech týkajících se souboru ošetřovatelství.