„Město získalo dotaci na celkovou rekonstrukci fotbalového hřiště v Žimrovicích, které už bylo v nevyhovujícím stavu a udělalo zde terénní úpravy, rekonstruovalo povrch hřiště a zhotovilo příjezdové komunikace a chodníky,“ řekla tisková mluvčí hradecké radnice Jitka Kotačková s tím, že otevření a prohlídka areálu je naplánovaná na sobotu na 11 hodin.

Nová tribuna se ale setkala se zájmem okolí dříve, než byla dokončena, a její stavbu provázely různé zádrhele. Nejprve se stala cílem řádění sprejerů, kteří ji vyzdobili svými výtvory, a poté byla dokonce v plamenech. Ve čtvrtek 21. dubna zde při svařování odlétla jiskra, od které se vznítila parozábrana za sádrokartonovou příčkou. Hasiči se s plameny rychle vypořádali, a tak vznikla jen minimální škoda.

Nicméně tribuna je hotová a dnes ji poprvé využijí fanoušci fotbalu, odpoledne se na trávníku hřiště v exhibičním duelu střetnou týmy žáků a přátelsky také muži. Součástí dne bude na žimrovickém hřišti Velký dětský den, který dostal název Jedeme do zoo. Už v půl dvanácté se mohou děti těšit na pohádku O pejskovi a kočičce, kterou zahraje divadlo Sem Tam Fór ze Zlína a ve 14 hodin začne další pohádkové představení plné soutěží Stavíme s Bořkem stavitelem, které doplní obří barevná stavebnice, se kterou si děti mohou hrát.

„V průběhu celého dne bude pro děti připravena kartičková hra - šest soutěžních stanovišť, na kterých budou děti plnit úkoly, za které mohou získat pěkné ceny,“ pokračovala Kotačková. Ve čtyři odpoledne dostane prostor Policie ČR – a to jak pořádková, tak dopravní i kriminální, která mimo jiné ukáže práci a výcvik služebních psů.

Průběhem dne všechny provedou klauni, vystoupí i břišní tanečnice a děti ze žimrovických škol, nebudou chybět osvědčené dětské atrakce, minizoo, jízda na koních nebo třeba výtvarná dílna. Vše v 19 hodin završí benátská noc.

Na slavnostní zahájení provozu nového fotbalového hřiště v Žimrovicích a s ním spojený dětský den mohou lidé z Hradce nad Moravicí přijet „ertéóčkem“ neboli historickým autobusem Škoda 706, který je odveze odpoledne také zpět. Z Hradce od vlakového nádraží vyjíždí v 9.45 a v 10.30 hodin.