Stala se jí výrobkyně uzenin z Dolního Benešova Jaroslava Klemensová. Porotu zaujala svým úsilím, které musela vydat, aby její firma Masoma obstála v těžké konkurenci.

Za tímto úspěchem stojí podle jejích slov především kvalita a také to, že podniká už delší dobu. „Snažíme se pořád vylepšovat. Bude to už šestnáct let, co podnikám,“ zmínila Jaroslava Klemensová s tím, že z výhry byli nadšeni.

„Ze začátku jsem to vůbec nečekala, pak jsem to tak trochu tušila,“ podotkla. Jak redakci prozradila, nebyl to její první úspěch. Ve stejné soutěži byli loni čtvrtí, a před rokem dokonce převzali Cenu podnikatele roku od hejtmana Tošenovského.

„Budeme se samozřejmě snažit uspět i příští rok,“ řekla podnikatelka s úsměvem. Jak dále zmínila, hodně pomáhá, že ve firmě pracuje tolik lidí z rodiny. „Navzájem si pomáháme. Za výhru určitě vděčím manželovi, bratru Karlovi, celé rodině a zaměstnancům. Hodně totiž záleží na kvalitě,“ zdůraznila.

Čerstvou živnostnici roku nyní čeká postup do celostátního kola, které se uskuteční dvacátého listopadu v Praze. „Bude to o štěstí,“ zmínila na závěr podnikatelka.

(více v úterním Opavském a hlučínském Regionu)