Dostal se tak mezi šest nejlepších, kteří postoupili do semifinálového kola. Regionální kolo se uskutečnilo v ostravském klubu Heligonka.

To, že jej jeho studenti do soutěže přihlásili, pro něj bylo překvapení. „O nominaci do soutěže jsem se dozvěděl až z pozvánky organizátorů, a jelikož jsem o ní nikdy dříve neslyšel, bylo to pro mě dosti nečekané. Už to je pro mě skvělou zpětnou vazbou, že jsou se mnou žáci spokojeni.

Jsme spolu od šesté třídy a myslím, že jsme si opravu sedli," řekl Ivo Hasala, který na škole učí zeměpis a tělocvik a momentálně je třídním učitelem devátého ročníku.

Vítěze krajského kola pomáhali vybírat sami žáci a studenti, kteří měli za úkol přesvědčit porotu, že právě jejich učitel je ten nejlepší. „To, že jsem uspěl, je práce mých žáků, kteří si připravili originální obhajobu mé nominace. Já jsem si pouze krátce popovídal s porotou.

Nezbývá tak, než jim za jejich nápad poděkovat a pogratulovat k postupu, protože se o to zasloužili hlavně oni. Doufám, že se nám bude dařit i v dalším kole. Já osobně jsem díky jejich nominaci vítězem už teď," uzavřel Ivo Hasala.

Také vedení školy si úspěchu svého učitele velmi cení. „Jsme za to moc rádi. Bezesporu je mezi žáky skutečně oblíbený, mají rádi jeho styl výuky, je mladý, perspektivní a to žákům vyhovuje," uvedla ředitelka školy Blanka Váňová.

Společně s ostatními připravili svému kolegovi ve škole milé přivítání. „Do vestibulu jsme nechali přinést bustu Jana Ámose Komenského a na krk mu dali šerpu. Moc mu věříme, že uspěje i v celostátním kole a to vítězství do Vítkova přiveze. Držíme mu palce," uzavřela Blanka Váňová.

Semifinále soutěže proběhne 3. března a finále pak 18. března v Praze.

Veronika Bernardová