Například zástupce ředitele Městské policie Opava Petr Borunský kápl božskou. „Trochu jsem zlobil, ale Ježíšek přece naděluje všem, ne? Tak doufám, že mi taky něco naježí,“ řekl Borunský.

Výčet zlobení by byl dlouhý

Barvu přiznal také sudický starosta Petr Halfar. „Blíží se Vánoce a konec roku a je tedy třeba zhodnotit, kolikrát jsem letos zlobil. No ten výčet by byl asi hodně dlouhý. Doma člověk zlobí hlavně manželku a na obci asi všechny. To by vám spíš řekli ostatní, jak moc jsem zlobil,“ poznamenal starosta.

„A jestli mi něco nadělí Ježíšek, to nevím, ale určitě budu něco pod stromečkem mít,“ doplnil.

Nezlobení prý převažuje

A jak byl na tom s chováním během roku starosta Ludgeřovic Daniel Havlík? „Určitě jsem alespoň občas zlobil, ale přece jen si myslím, že „nezlobení“ převažuje. Proto věřím, že přece jen pod stromečkem nějaký ten dáreček najdu. Snad na mne Ježíšek nezapomene,“ uvedl Havlík.

Dolnobenešovský starosta Martin Štefek se také přiznal k tomu, že nebyl úplně nejhodnější. „Určitě nebylo všechno stoprocentní , ale přesto věřím, že nějaký dáreček určitě dostanu,“ podotkl.

Nejhodnější byl tehdy, když byl doma sám

Zlobil během roku starosta Větřkovic Dušan Lederer? „Zcela určitě. To myslím nejen z pohledu starosty, ale i doma jsem občas nebyl ten nejhodnější. Nejhodnější jedině tehdy, když jsem byl doma sám,“ zavtipkoval starosta.

„Zda mi Ježíšek něco letos přinese? Jestli se jenom trošku díval po celý rok, tak určitě byly dny, kdy jsem si dáreček zasloužil. Když jsem dával přání na okno, byl zrovna velký vítr, tak věřím, že přání doletělo na správné místo,“ řekl starosta s tím, že to zkoušel i přes datové schránky.

„Tam ale ještě nejsou na takové „novoty” zavedeni. Takže si myslím: žádná datová schránka, žádná PPL či jiné služby, žádný umělý stromeček, ale Vánoce jako za našeho dětství s napětím až do samého konce,“ doplnil.

Místo diamantového náhrdelníku tlakový hrnec

Co čeká od Ježíška tisková mluvčí Hlučína Lada Dobrovolná? „Jelikož jsem Mikulášovi tvrdila, že jsem byla celý rok hodná, bylo by nemoudré teď svou výpověď měnit. Takže ano, byla jsem celý rok hodná, a proto očekávám obrovské množství dárků,“ řekla s úsměvem Dobrovolná a dodala: „Hlavně doufám, že si Ježíšek tentokrát pozorně přečte můj dopis, v předešlých letech byl dost roztěkaný a nadělil mi například místo parfému ruční mixér a místo diamantového náhrdelníku tlakový hrnec… tak nevím, kde je chyba, možná hrozně škrábu.“

Na to, jestli zlobil, se redakce zeptala také rohovského starosty Daniela Procházky. „Zlobil jsem určitě tak jako každý rok, hlavně manželku, ale určitě ne až tak, že bych za to od Ježíška „za zásluhy“ nic nedostal,“ řekl starosta.

Lucie Orbanová, Veronika Schindlerová

Glosa Zuzany Urbánkové: I Ježíšek má své meze trpělivosti

Zlobili jste, a přesto byste chtěli od Ježíška dárek? V tomto smyslu zněla otázka, kterou jsme včera, pár hodin před Štědrým dnem, položili některým osobnostem Opavska.

Z jejich vtipných odpovědí, které si můžete přečíst výše, vyplývá, že mnozí skutečně nebyli vzor všech ctností. Ale kdo jsme? Nicméně Ježíšek prý naděluje všem. Hodným, méně hodným i nehodným.

Jak se totiž praví v závěru jednoho krásného vánočního příběhu: Ježíšek má nejvíce rád právě ty nehodné a nevděčné. Protože co by to pak byla za láska? Přeberte si to každý, jak chcete a jak tomu rozumíte.

Jen to neberte jako navádění k velkému zlobení a nepravostem. On i Ježíšek má své meze trpělivosti.