Dámy mají za sebou první týdny cvičebního tréninku v Contours, kompletní změnu jídelníčku a první pokusy se zdravou výživou v Bobaji. V rámci tohoto projektu byl za pomoci odborné výživové poradkyně Mgr. Jany Ševčíkové sestaven jídelníček na míru pro každou ze zúčastněných žen.

Nebylo to ovšem snadné, každá dáma měla jiné stravovací návyky, proto se Mgr. Jana Ševčíková sešla se ženami v centru zdravé výživy Bobaja, aby jim poradila, jaké potraviny nakupovat a na co důležitého si dávat pozor, pokud radikálně měníme jídelníček.

.

Bobaja je výjimečná tím, že se jedná nejen o prodejnu zdravé výživy, ale také o menší restauraci se zdravým poledním menu. „Velmi mne překvapilo, kolik lidí zde chodí a stravuje se. Neměla jsem vůbec žádnou zkušenost se zdravou výživou, proto mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla. Nyní mohu říci, že mi fit menu chutná a vždy se těším, čím mě zase příjemně překvapí," říká jedna ze zúčastněných žen, Zuzka.

A co jim radí pan Krejčí, majitel Bobaji?

Rada pro ženy, jak zhubnout, je zcela prostá: omezit, ruku v ruce s tímto i zkvalitnit přijímané potraviny a pohyb. A to pohyb nejlépe cílený na partie, které ženám vadí nejvíce. Bez těchto dvou úkonů velice těžko dosáhnou ženy efektu snížení objemu a odbourání tuků.

.

Je mi jasné, že zpočátku bude těžké překonat zažité návyky a zvyklosti, ale pokud skutečně chtějí „něco se sebou udělat", tak musí zapojit pevnou vůli a bude napůl vyhráno.

Tímto nepomůžou pouze sobě, své kráse a svému sebevědomí, ale v prvé řadě svému tělu, pohybovému aparátu, zažívání a celkově celému organismu a jeho menšímu opotřebení… Každopádně držíme palce a rádi jim v prodejně vyjdeme vstříc a budeme nápomocni.

Návrh jídelníčkusnídaně: ovesná kaše s ovocem a oříšky
svačina: celozrnný toast se šunkou, čerstvá zelenina
oběd - BOBAJA: zelňačka s uzeným tofu, květákový mozeček, bulgur s praženým sezamem a kopeček luštěniny s olivovým olejem a bylinkami, mrkvový salát s celerem a rozinkami
svačina: cottage s knäckebrotem, kedlubna
večeře: žitný chléb s pomazánkou tataráček (BOBAJA), zeleninový salát

A co je čeká v Contours? (ve fitku, kde je mužům vstup zakázán)

Nezbytnou součástí programu je také pohybové cvičení, které se v dnešní moderní době stalo hitem. Speciální metoda kruhového tréninku, který na rozdíl od klasického posilování přináší do cvičení trochu zábavy a zpestření. Jedná se o 30minutový trénink, který kombinuje aerobní cvičení s kvalitními stroji pro ženy.

.

Za pomoci kvalifikovaných trenérek lze rychle a efektivně zformovat postavu. Nejdřív se trochu rozhýbeme, aby se zahřály svaly. Přímý vpád na cvičební stroje by nám jinak nemusel prospět. A pak už se můžeme naplno pustit do cvičení.

Kolečko osmnácti cviků, devět na strojích a devět vlastními silami, projdeme dvakrát. Zabere to půl hodiny.

.

Posilovací stroje jsou přizpůsobené ženským potřebám, a to jak velikostí, tak zátěží, i celková koncepce je zaměřená na zpevnění těla a štíhlou linii na rozdíl od mužského fitnessu, který jednoznačně dává přednost posilování a růstu svalstva. „Na první hodinu se musíte objednat," říká Ing. Roman Bruss, majitel Contours.

„Také si rezervujte víc času, asi hodinu a čtvrt. Napoprvé se vám bude plně věnovat instruktorka, která s vámi projde všechna stanoviště a ukáže, jak správně cvičit a dodržovat tepovou frekvenci. Při dalších návštěvách na Vás bude dohlížet a bude k dispozici na konzultace.."

.

Většina těchto fitnesscenter funguje jako kluby, takže na žádnou další návštěvu se již objednávat nemusíte. Odměnou za námahu je pak skvělá postava a lepší fyzická kondice. A přitom jde jen o půlhodinku.

„Nebojte se nosit brýle," říká majitel optiky Vidum Radim Prymus

Další nezbytnou součástí proměny bylo absolvování přeměření zraku v Optice Vidum. Ženám byla věnována náležitá péče odborným personálem, který ochotně pomohl při vyšetření zraku a následném výběru brýlí. Ženy měly na výběr z pestré škály obrouček mnoha značek v různé cenové variabilitě. Jako bonus dámy obdržely návod, jak preventivně chránit svůj zrak a jak o své krásné oči pečovat.

Průběh návštěvy spočíval v přeměření zraku na speciálním přístroji, autorefraktokeratometru, který objektivně zjišťuje dioptrie. Po objektivním vyšetření je čekalo subjektivní vyšetření měřícími brýlemi, který provedl specialista Optiky Vidum. Ženám brýle velmi slušely a díky profesionálnímu týmu každá našla padnoucí a elegantní módní doplněk pro každodenní nošení i příležitostnou událost.

A jaké módní trendy momentálně vládnou světy optiky? A jak často byste měli zraku věnovat svou péči? Na tyto a spoustu dalších otázek nám odpověděl majitel Optiky Vidum Radim Prymus.

.

Získal jste ocenění Optika roku 2014, co pro vás toto ocenění znamená?

Znamená to vyjádření spokojenosti našich zákazníků s poskytovanými službami a s přístupem k řešení kvalitního a pohodlného vidění. Znamená to také výzvu, abychom dále zlepšovali nastolený trend v individuálním přístupu ke každému zákazníkovi.

Nesmíme zapomínat na prvotní a hlavní myšlenku, kterou byl záměr přispět pomocí hlasování na výcvik vodicího pejska pro nevidomé, který v průběhu 2 let výcviku stojí až 250 000 Kč. Naše optika kromě výtěžku z hlasování poskytla na tento výcvik finanční dar ve výši 5000 Kč.

Překvapil (přivítal) nás velmi milý a profesionální personál, je složité najít takovéto schopné zaměstnance?

Jednoduché to vůbec není, vytvoření přátelské atmosféry při výběru brýlí je prioritou v naší optice, neboť pro zákazníka je výběr brýlí prvotně stresová záležitost. Když má obsluha dobrou náladu a vstřícný přístup, jsou obavy z výběru brzy zažehnány.

Jelikož přebíráme odpovědnost jak za kvalitu vidění, tak za celkový dojem, vzhled a spokojenost zákazníka, troufám si říct, že by nikdo z nás nepustil domů zákazníka s brýlemi, které mu nesluší. To mu je raději neprodáme.

.

Jaké módní trendy v současné době převládají?

Stále přetrvává a ještě dlouho bude trend velkých a pohodlných obrub, materiály budou ještě lehčí a pružnější a barvy pestřejší nebo až šílené. Hlavní roli bude hrát odlišnost, hlavně ženy nechtějí mít totéž co kolegyně na pracovišti nebo sousedka. Dokonce si myslím, že se budou jednotlivé modely brýlí vyrábět individuálně na zakázku tak, jak už to dnes děláme třeba v segmentu multifokálních skel.

Absolvujete i školení zaměřené na trendy v optice?

Účastníme se nejen odborného vzdělávání v optice a optometrii, ale také konzultací a školení pro vizážisty a poradce, které každou sezonu pořádají velké společnosti dodávající značkové brýle. Trendu podléhají také neustále se vyvíjející brýlové čočky, který je potřeba také sledovat, a okamžitě tak nabídnout zákazníkům pro zlepšení komfortu vidění.

A jaké jsou tedy trendy v korekci vidění?

Trendem je vidění na všechny vzdálenosti po celý den, ať v práci nebo ve volném čase. Denně řešíme požadavky řidičů, obchodníků, uživatelů PC, kancelářských zaměstnanců nebo pracovníků továren. Ti všichni chtějí vidět co nejlépe na všechny činnosti a podávat při tom plný výkon. Dovedeme plně individualizovat brýlové čočky jak podle dioptrické hodnoty, tak podle specifických nároků na vidění.

.

Na vašich internetových stránkách lze zjistit, že řešíte i potíže s viděním, které předtím nevyřešil oční lékař, například dvojité a mlhavé vidění, bolesti hlavy apod.

Jelikož se věnujeme měření očí velmi pečlivě, jsme schopni pomoci i v těchto případech, na problémy s dvojitým viděním se přímo specializujeme. Na zákazníka máme vyhrazeno 30-45 minut, což v běžné ordinaci nelze dosáhnout. Za tu dobu prověříme všechny funkce ovlivňující vidění a navrhneme řešení. Máme rovněž odborného lékaře v oční ordinaci, který případně provede komplexní vyšetření stavu oka.

Co byste doporučil našim dámám z proměny?

Ať se nebojí nosit brýle ať už jako korekci potřebnou k pohodlnému vidění – což některé z nich potřebují –, ale také jako módní doplněk k různým příležitostem. Tak, jako jsme zvyklí mít v botníku několik párů bot, tak bychom měli – pokud jsme pravidelnými uživateli – přistupovat i k pořízení brýlí. Mít jiné brýle na celodenní nošení, jiné do kanceláře, na sport, na dovolenou.

Ženy prošly také přeměřením zraku u vás, jak často by toto přeměření měly opakovat?

Pokud nepociťují potíže a problémy se stávajícím viděním, tak doporučuji 1x za dva roky. Pokud ale kdokoliv vnímá obtíže ovlivňující vidění, měl by se objednat co nejdříve a případně vyloučit vedlejší možné příčiny zhoršeného vidění. Při dnešních nárocích běžného života na kvalitu vidění by si měl svůj zrak nechat přeměřit po 30. roku prakticky každý.