S přihlédnutím k ostatním faktorům, se kterými se dámy každý den potýkají, a k faktu, že každá z nich má svou „startovací čáru" jinak nastavenou, jsou tyto úspěchy chvályhodné.

Zuzka, ačkoliv se doma stará o tři děti a mateřské povinnosti jí zabírají veškerý volný čas, navštěvuje Contours nejčastěji z dam. Také už si zvykla na nový stravovací režim a zdravé jídlo jí chutná. Eva se přes svou velkou pracovní vytíženost také snaží.

„Dva týdny jsem teď sice byla na pracovní cestě, kde jsem měla plnou penzi, a musím přiznat, že ne všechno jsem dodržovala tak, jak bych měla, ale teď už jsem zpátky v plné síle a odhodlaná pokračovat ve svém předsevzetí."

Zlatka se také nevzdává ani přes své zdravotní komplikace. „Mám artrózu druhého stupně a zánět ramen, přesto chodím cvičit. A cítím se rozhodně lépe než na začátku."

Dokážou dámy odolat pokušení v podobě vánočního cukroví a najdou si i o svátcích čas na cvičení? To všechno a možná i něco navíc se dozvíme v dalším díle našeho pokračování, na které se můžete těšit na začátku příštího roku.

Výzva jménem TRX

.

Mnozí z vás už tento název jistě slyšeli, ale pro ty, kteří nevědí, co si pod těmito záhadnými třemi písmeny mají představit a chtěli by se dozvědět něco víc, to vezmeme úplně od začátku.

„TRX je funkční cvičení na závěsném systému, které obsahuje třicetiminutový trénink pod vedením speciálně vyškolené trenérky," představuje tuto oblíbenou cvičební pomůcku majitel Contours fitness Roman Bruss.

„Je to rozhodně jeden z nejefektivnějších způsobů, jak vylepšit kondici, držení těla, pružnost, koordinaci pohybu, a tím i své zdraví. Intenzitu cvičení dolaďujete úhlem naklonění oproti zavěšení TRX. TRX umožňuje trojrozměrné pohyby a procvičíte s ním svaly celého těla. Na každou lekci se však musíte dopředu objednat, protože počet cvičících osob je kapacitně omezen," dodává.

Naše tři odvážné dámy se jednoho sobotního dopoledne sešly na své první společné lekci. Nejprve se trochu rozehřály na kruhovém tréninku, který už znají, a poté se odebraly společně s trenérkou Dagmar Černínovou do vedlejší místnosti, kde už na ně čekal onen zázračný systém TRX.

.

„TRX se skládá ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky s madly pro ruce či nohy a při cvičení využíváte pouze váhu vlastního těla," popisuje cvičenkám Dagmar Černínová, které jsou z nového cvičení zpočátku trochu zmatené. „Nemusíte se bát, zvládne to úplně každý a cvičení je vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilejší sportovce," dodala a hodina mohla začít.

Během třiceti minut svižného tempa dostaly ženy skutečně zabrat, čekaly na ně jak dřepy, kliky, shyby i výpady, tak posilování a nakonec protahování celého těla, které je rovněž nedílnou součástí hodiny.

A pocity z první hodiny? „Jsem úplně vyčerpaná," shodují se Eva, Zuzka i Zlatka jednohlasně a na jejich obličejích je znát únava. Čeká je ještě dlouhá cesta, přesto však na sebe mohou být právem pyšné, protože zdolaly další překážku, která je dělí od jejich vysněného cíle.

Přírodní móda KOBRAmode

.

Módní značku KOBRAmode má více než patnáctiletou tradici. Když ji Soňa Skřivánková v roce 1999 zakládala, netušila, že její butik se stane tak úspěšným. Obchůdek nabízí módu pro ženy každého věku, které se chtějí odlišit a mají rády přírodní materiály.

„Nejraději mám len, který je mým hlavním materiálem pro tvoření. Pro zimní období používám bavlnu, manšestr, vlnu a také úplety," vyjmenovává používané materiály majitelka oděvní výtvarnice Soňa Skřivánková.

.

Její oděvní ateliér je zároveň šicí dílnou i prodejnou. Vše, co obchod nabízí, se šije, plete, háčkuje či maluje právě v těchto prostorách. Kromě konfekčních velikostí šijí také oděvy přímo na míru. „Není problém pro nás ušít ani šaty pro nevěstu nebo oblek pro ženicha," dodává Soňa Skřivánková.

V obchůdku také můžete zakoupit vánoční dárky pro své blízké, například malované lněné tašky, hedvábné šátky, korálky, háčkované hračky, nebo jim věnovat dárkový poukaz na nákup zboží.

.

„Důležitý pro mou tvorbu je především osobní kontakt se zákazníkem, aby se v mých modelech pak mohl cítit dobře," shrnuje na závěr oděvní výtvarnice a podnikatelka Soňa. Účastnice proměny si v oděvním ateliéru vybíraly své finálové outfity.

Kvalitní české prádlo Spoltex

Dámy z proměny nakupovaly ve firmě Spoltex nové spodní prádlo. Jindřich a Erika Stoklasovi, majitelé firmy Spoltex z Kravař, nám pověděli o tom, jak nelehké začátky podnikání měli, kam až to dotáhli i proč jejich spodní prádlo zakoupit svým blízkým jako dárek pod stromeček.

.

Proč jste se rozhodli podnikat v oděvním průmyslu a co vás k tomu přivedlo?

Počátek naší firmy Spoltex Kravaře s.r.o. spadá do roku 1991. V té době byla situace na trhu s textilem diametrálně odlišná než dnes, spodní prádlo byla tehdy komodita, která pouze splňovala určitou míru funkčnosti. Nějaké módní trendy či materiály vyšších užitných vlastností absolutně scházely už při samotném vzniku výrobku.

Byli jsme si vědomi manželčiných kreativních schopností, které jsou stěžejní při navrhování prádla. Chtěli jsme vytvořit seskupení, později malou firmu, která se nebojí proniknout na trh a soupeřit s tehdy ještě velkými textilními kolosy. I přes velké problémy v samotném začátku jsme později vytvořili firmu, která zaměstnávala značný počet lidí.

Čím jsou vaše výrobky jedinečné?

Dnešní nabídka trhu je skutečně obrovská. Po nástupu prodejců a dovozců prádla asijské provenience nám bylo více než jasné, že naše výrobky musí splňovat kritéria, která budou pro českého zákazníka důležitá. V prvé řadě kvalita materiálu a zpracování, střihová rozmanitost, ale hlavně – pokud si kupující prádlo oblékne, měl by říci tak tohle mi sedí, v tom se cítím skvěle.

Následně přijatelná cena, kdy přes všechny zde uvedené vlastnosti zdaleka nedosahuje ceny zavedených světových značek. A to hlavní – nabízíme spodní prádlo od skutečně českého výrobce, vlastníme licenci „Český výrobek" a platnost podmínek pro toto označení je každoročně kontrolována a obnovována.

.

Pro koho jsou vaše výrobky vhodné a co byste ženám doporučili?

Naše výrobky bychom doporučili zákazníkům (nejen ženám), kteří od spodního prádla očekávají pohodlnost a komfort při nošení spolu s perfektně padnoucím střihem. Velmi nás těší přízeň stálé klientely, naše firma dodává prádlo do sítě stovek českých prodejen a obchůdků.

Co bychom ženám doporučili? Zkuste spodní prádlo značky Spoltex, věřte, že pro nás není lepší odměnou, než mírně vzato tragická otázka v telefonu: „Prosím vás, kde mohu koupit vaše prádlo, víte, ta prodejna, kde jsem jej nakupovala už není !"

Kde se inspirujete při tvorbě prádla?

V dřívějších dobách spodní prádlo nepodléhalo tolik takzvanému „odmódnění" a plnilo hlavně onu funkci mít něco pod šaty. V dnešní době je zapotřebí sledovat a reagovat na nové materiály spolu s vývojem módních trendů nejen u nás, ale i v zahraničí. Hlavně zahraniční veletrhy a výstavy poskytují tu prvotní a důležitou míru přehledu.

Pokud vytvořím nový výrobek a následně vidím, jak jsou zákazníci spokojeni, je to tou největší motivací k další práci – říká Stoklasová.

Měli jste někdy chuť podnikání vzdát? A proč jste to nakonec neudělali?

"Těch případů, kdy jsme chtěli se vším, jak se říká, praštit, jsou desítky a s tím spojené celé příběhy. Je to neustálý boj s větrnými mlýny – velmi špatná platební morálka velké části obchodníků, stále se měnící zákony a v neposlední řadě pro nás téměř likvidační zásah ČNB v oslabení koruny.

Značnou část materiálů kupujeme v EU za eura a jednostranný zásah ve prospěch velkých a již tak bohatých korporací nás citelně postihl. Můžeme se spolehnout na zdravé firemní jádro, v naší firmě pracují například některé ženy od samého počátku. Můžeme se pochlubit skutečností, že za celou dobu existence firmy nedošlo nikdy k tomu, že by se výplatní termín posunul, byť o jediný den.

Na závěr bych uvedl, že firma Spoltex Kravaře patří mezi 0,2 % českých firem, které mohou používat mezinárodní certifikaci AAA jako symbol nejvyššího ratingového hodnocení. – řekl Stoklasa.

Chtěli nejen našim zákazníkům, ale i všem čtenářům Deníku popřát nepřebernou míru zdraví, životního entuziasmu a hlavně klidu. Pokud hodláte své blízké obdarovat spodním prádlem od českého výrobce, věříme, že návštěva firemní prodejny v Kravařích splní nejen Vaše, ale i jejich představy.

.