Přes počáteční nejistotu a tápání v neznámých vodách se ženy stačily během tří měsíců docela dobře zorientovat. Jejich přáním bylo především zhubnout a změnit dosavadní životní styl, a právě tři měsíce jsou optimální doba na to, aby jim pomohla k dosažení požadovaných výsledků.

Teď mají cvičení za sebou a nic jim nebrání v tom, aby v plné síle a se spoustou elánu pokračovaly ke svým cílům. Ať už je jejich cílem vysněná postava, lepší kondice nebo jen zvýšená kvalita života, mělo to smysl. Z proměny si ženy odnáší především cenné zkušenosti a spoustu inspirace.

Dále na ně čekalo také finále v podobě nových střihů a barev v kadeřnictví Soňa, sídlící v obchodním centru Gavenda. Pod šikovnýma rukama vizážistky a kadeřnice Petry Holleschové se dámy proměnily k nepoznání. Na krásnou postavu patří krásné oblečení. To si ženy vybraly u paní Skřivánkové v Kobra Mode na Nákladní ulici.

Zhodnocení Proměny ze strany Contours

„Ženy se za tři měsíce seznámily s novým prostředím, poznaly nové lidi a nový životní styl. Nabyly zkušenosti, vyzkoušely si, co jim vyhovuje, zjistily, jaké jsou jejich silné stránky a co je naopak potřeba zlepšit. Nic však není zadarmo a je třeba si uvědomit, že Proměna je pouze začátek," popisuje hlavní trenérka Dagmar Černínová, která měla tým žen po celou dobu na starosti.

„Začátky jsou vždycky nejhorší, navíc v době Vánoc, kdy se snaha o udržení nového režimu moc nedaří. Když jste na to sami, ztrácíte chuť i motivaci, když vám ale někdo ukáže správný směr a řekne, jak se to má dělat, jde pak vše mnohem lépe.

Jen se musíte snažit a dávat do toho sto procent. Je třeba si uvědomit, že není ani tak důležité, kolik vážíte, ale jak vypadáte v zrcadle. Pokud jste se sebou v zrcadle spokojení, jste na dobré cestě," dodává výživová poradkyně Jana Ševčíková, která držela pevnou ruku nad jejich jídelníčkem.

„Naše heslo "Pomáháme ženám ke skutečné změně" je krédem, kterého se vždy držíme," říká majitel fitness Contours Roman Bruss.

„Jsme rádi, když klientky pod naším dohledem změní svůj dosavadní životní styl a díky cvičení dostanou novou energii a radost ze života. Snažíme se být členkám plně nápomocní a věnovat se jim na maximum. Na závěr bych chtěl poděkovat dámám za účast a paní Slavíkové věnovat jeden měsíc cvičení zdarma za nejlepší výsledky jako motivaci do budoucna.

Naše dveře jsou otevřeny pro každou ženu bez ohledu na věk, zdraví či tělesnou konstrukci, která chce změnit svůj život k lepšímu."

Eva Hrdličková

.

Paní Eva měla díky jejímu pracovnímu vytížení ze všech tří dam nejvíce ztížené podmínky. „Přiznávám se, že ne vždycky jsem všechno dodržovala tak, jak bych chtěla. Často jezdím na služební cesty a tam se mi stanovený stravovací plán dodržuje o to hůř, než když jsem doma," říká.

„Čeho si však velice cením, je individuální přístup trenérek k členkám. Vždy vám všechno ochotně vysvětlí a poradí, když si sami nevíte rady," pochvaluje si služby v Contours.

„Také se mi moc líbí ta volnost, mohu přijít kdy chci, nejsem časově omezená a nemusím se objednávat, což je v mém případě docela problém. Proměna mi určitě ukázala správný směr. Chci ve cvičení pokračovat a členství si rozhodně koupím.

Po třech měsících se cítím po zdravotní stránce víc fit, než když jsem začínala. Nezadýchám se tolik do schodů a celkově je mi líp," zhodnocuje své pocity paní Eva.

.

Eva Hrdličková
výška váha tuk svalová hmota metabolický věk viscerální tuk paže hrudník pas boky stehna lýtka
před 162 cm 82 kg 33,8 kg 45,8 kg 46 let 7 35,5 cm 111 cm 99,5 cm 116,5 cm 70,5 cm 43,5 cm
po 77,1 kg 30,3 kg 46,8kg 39 let 5 31 cm 110,5 cm 94 cm 109,5 cm 64 cm 40,5 cm

Zuzana Slavíková

.

„Pravidelné cvičení a zdravé stravování mi určitě pomohly nastartovat zdravý životní styl," říká paní Zuzka, která v naší Proměně zhubla nejvíce.

„Mám daleko víc energie, nemám problémy se zády a od té doby, co dodržuji pravidelný pitný režim, mě nebolí ani hlava. Největší radost mám z toho, že si mé změny všímají známí a chválí mě, že jsem zhubla."

Zuzka hodnotí přístup ve fitku velmi pozitivně. „Přístup trenérek i výživové poradkyně je perfektní a líbí se mi, že se každý měsíc mění jednotlivá stanoviště. Díky tomu není cvičení stereotypem, ale naopak zábavou. Navíc je to skvělý pocit, když víte, že můžete jíst a přitom hubnout," pochvaluje si Zuzka svůj nový režim.

.

Zuzana Slavíková
výška váha tuk svalová hmota metabolický věk viscerální tuk paže hrudník pas boky stehna lýtka
před 172 cm 89 kg 37,7 kg 48,7 kg 48 let 7 38 cm 113,5 cm 112,5 cm 116,5 cm 71,5 cm 41,5 cm
po 79,5 kg 30,3 kg 49,2 kg 36 let 4 32,5 cm 101 cm 100 cm 107 cm 64 cm 38 cm

Zlatuše Bilerová

.

Paní Zlatka si díky Proměně uvědomila, že všechno jde, když se chce.

„Vidím na sobě změny, a i když zdravotně na tom pořád nejsem nejlépe, cítím, že se můj stav pomalu zlepšuje. Koncept fitka mi velmi vyhovuje, nejlepší je, že je zaměřené jen pro ženy. Kruhový trénink se mi natolik zalíbil, že jsem se inspirovala a vytvořila si doma svůj vlastní," popisuje Zlatka.

„Protože mám náročné zaměstnání a ne vždycky stíhám pravidelně chodit cvičit, vynahrazuji si to aspoň doma," dodává a ve zdravém životním stylu bude pokračovat i nadále.

.

Zlatuše Bilerová
výška váha tuk svalová hmota metabolický věk viscerální tuk paže hrudník pas boky stehna lýtka
před 167 cm 92,8 kg 41,1 kg 49,1 kg 58 let 10 36 cm 117 cm 111,5 cm 114,5 cm 64 cm 40,5 cm
po 89,3 kg 38 kg 51,3 kg 49 let 7 34 cm 114 cm 104 cm 110 cm 60 cm 39 cm

Zhodnocení Proměny ze strany Bobaje

Opět zde máme čas, kdy každý z nás touží po krásné postavě. Máme za sebou Vánoce plné klidu, pohody a hlavně jídla a nám z toho zbyly krásné vzpomínky a přebytečná kila. Mnozí z nás si dávají novoroční předsevzetí. Dodržujeme pak drastické diety a zapisujeme se do posiloven.

Často nás naše nasazení rychle opustí, protože trávit dny v hladu nás přestane bavit. Tak to ovšem být nemá. Krásná postava a sebevědomí se nerodí z diet, ale zdravého životního stylu, z potravin bohatých na živiny a z přiměřené pohybové aktivity. To nám mohou potvrdit i dámy, které se účastnily naší proměny.

Nic není snadné, ale nic není nemožné. S takovým motem jsme vyrazili kupředu. Dámy nejen sportovaly pod odborným vedením, ale také se správně stravovaly. V naší prodejně Bobaja, která je v Opavě otevřena již od roku 1991 jsme jim byli ochotni zajistit potraviny pyšnící se přívlastkem zdravé a navíc mnohé z nich jsou vyprodukovány u našich farmářů a zemědělců.

Z takto kvalitních potravin máme složen nejen náš sortiment v prodejně, ale také si z nich vaříme chutné pokrmy v naší restauraci. Dámy, které se naší proměny účastnily, zde zaskočily na oběd, pokud neměly čas si připravit vyvážené jídlo doma. Což může být problém pro každého z nás, protože v dnešní době vždy nezbyde čas na to si zdravě uvařit.

Proto Vás zveme, abyste přišli ochutnat naše jídla a seznámit se s našimi potravinami. Sami uvidíte, že žít zdravě a být fit neznamená se trápit, právě naopak.