Okružní křižovatka v Hradecké ulici v místě křižovatky směrem na Otice a Kylešovice je dokončená a byla dána do předčasného užívání. Pro řidiče to znamená, že tudy mohou ode dneška, 15. listopadu, projíždět už bez omezení. Ve stejném termínu je zprovozněna i přístupová silnice Hlavní do Kylešovic.

Pouze na volný průjezd do Otic si řidiči musejí počkat až do srpna příštího roku. Důvodem je výstavba mimoúrovňového křížení s železniční tratí Opava – Hradec nad Moravicí. V ulici Vávrovické je omezení provozu mezi Palhancem a Vávrovicemi pro výstavbu cyklostezky prodlouženo až do 15. prosince.

Rekonstrukce kanalizace částečně uzavírá opavskou Zahradní ulici do 30. listopadu. Bílovecká ulice zůstane do konce listopadu uzavřena pouze pro vozy nad deset tun, lehčí vozy jí mohou už nyní projíždět bez omezení. V Ratibořské ulici v Opavě zůstává provoz v úseku od křižovatky s ulicemi Vrchní a Fügnerovou směrem z centra omezený částečnou uzavírkou. Na silnici stále probíhá pokládání kanalizačního řadu a provoz bude až do konce listopadu veden ve zúžených jízdních pruzích.

Po tuto dobu bude jednosměrná ulice Filípkova obousměrněná pro vozidla do 3,5 tuny. Zmíněný úsek ve směru do centra bude do 25. listopadu rovněž omezený. V Hradci nad Moravicí bude ulice Smetanova do 21. listopadu pro rekonstrukci vodovodního řadu uzavřena v úseku mezi ulicemi Opavskou a Slezskou.