První výsledky přisoudily známému zámku v Telči o tisíc hlasů víc než zámku v Hradci nad Moravicí.

„Anketa byla ukončena v 11.30. Po ukončení došlo překontrolovaní stávajících výsledků našimi webmastry,“ uvedl tiskový mluvčí Národního památkového ústavu Zdeněk Musil a dodal, že byly zneužity domény, které provádí sériové potvrzování hlasování, což je v rozporu s pravidly ankety.

„Přibližně tři tisíce hlasů tak nebylo započteno,“ doplnil Musil. Došlo tak k míchání pořadí. Podle již oficiálních výsledků se vítězem stal Hradec nad Moravicí s 7 401 hlasy a v těsném závěsu zůstala Telč se 7260 hlasy.V anketě bylo celkem sedmaosmdesát zámků a hradů z ČR, které jsou ve správě Národního památkového ústavu.

Kastelán hradeckého zámku Radomír Přibyla na to včera reagoval slovy: „Výsledek mě překvapil stejně jako vás.“

Cenu v podobě pohádkového střevíčku přeberou ovšem kasteláni obou zámků. „Vzhledem k tomu, že rozdíl je minimální, tak pohádkový střevíček získají oba zámky,“ vysvětlil tiskový mluvčí. Tato informace ovšem hradeckého kastelána překvapila: „Od vás to slyším poprvé. To, že získáme cenu oba, je zvláštní,“ konstatoval.

Největším oceněním bude jistě zájem turistů o zámek. „Jsem přesvědčen o tom, že se návštěvnost Hradce zvýší,“ uzavřel kastelán.

(ans, jk)